تبلیغات
علی اكبرهای امام خامنه ای - مطالب اسفند 1394
 
علی اكبرهای امام خامنه ای
قل إنما أعظکم بواحدة أن تقوموا لله مثنی و فرادی
از لینک زیر می توانید کتاب حلقه وصل رسالت و امامت را که مجموع بیایات مرجع عالیقدر شیعیان حضرت آیت الله العظمی وحید خراسانی (مد ظله العالی) در مورد حضرت زهرا (سلام الله علیها) است به صورت رایگان دانلود نمایید.

دانلود کتاب حلقه وصل


فاطمه حلقه وصل رسالت و امامت
نوع مطلب :
برچسب ها : حضرت زهرا، حلقه وصل رسالت و امامت، دانلود رایگان کتاب حلقه وصل، آیت الله وحید خراسانی،
لینک های مرتبط :


میدان، میدان امتحان است. میدان كارِ تصادفى نیست. میدان امتیاز دادنِ بیخودى نیست. خداى متعال بیخودى به كسى امتیاز نمى‏دهد. این جوهر، این اراده قوى، این عزم راسخ، این گذشت و فداكارى در فاطمه زهرا (س) كار را به آن‏جا مى‏ رساند كه او سنگ الماسى مى‏ شود كه همه این چرخها بر روى آن مى‏ چرخد. دشوارترین چرخها را باید بر روى سخت‏ترین پایه‏ ها و قاعده‏ ها بچرخانند. این چرخ عظیم تاریخ اسلام و امتحانهاى دشوار، در همان دوران كوتاه، بر روى دوش فاطمه زهرا (سلام‏ اللَّه‏ علیها) بود. خدا او را انتخاب كرد و او توانست بشریّت را نجات دهد. فاطمه زهرا(سلام‏ اللَّه ‏علیها) فرشته نجات انسانها در طول تاریخ است. براى همین هم هست كه ائمّه (علیهم ‏السّلام) این‏قدر براى آن بزرگوار تكریم و حرمت قائلند و نسبت به او اظهار خشوع مى‏كنند. هیچ مقامى از این بالاتر وجود دارد؟

بیانات رهبر فرزانه انقلاب اسلامى ‏در دیدار مدّاحان آل اللَّه به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ، ۱۳۷۷/۰۷/۱۹

 

نوع مطلب : حضرت ماه، 
برچسب ها : حضرت زهرا، فرشته نجات، میدان امتحان، فاطمه مثل سنگ الماس،
لینک های مرتبط :


تمام ابعادی که برای زن متصور است و برای یک انسان متصور است، در فاطمه زهـرا (س) جلوه کرده و بوده است. یک زن معمولی نبوده است. یک زن روحانی، یک زن ملکوتی، یک انـسان به تمام معنا انسان، تمام نسخه انسانیت، تمام حقیقـت زن، تمـام حقیقـت انـسان، او زن معمـولی نیست. او موجود ملکوتی است که در عالم به صورت انسان ظاهر شده است. بلکـه موجـود الهـی جبروتی در صورت یک زن ظاهر شد است ... زنی که تمام خاصه های انبیاء در اوست، اگر مرد بود، نبی بود؛ زنی که اگر مرد بود، به جای رسول االله بود.

صحیفه امام ، جلد 7 ، ص

نوع مطلب :
برچسب ها : حضرت زهرا از دیدگاه امام، جایگاه حضرت زهرا، زن ملکوتی و روحانی،
لینک های مرتبط :حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید در رابطه با بلوغ فرزندان تذکراتی را در کتاب احکام جوانان به پدران و مادران داده اند که به اختصار چنین است :
1. پدران و مادران توجه داشته باشند که تاریخ تولد فرزندان خود را با ماه و سال قمری یادداشت کنند، چون معیار تکلیف در اسلام ماه قمری است؛ یعنی اگر گفته شده دختر در 9 سالگی و پسر در 15 سالگی به سن بلوغ می رسد منظور سال قمری است که کمتر از سال شمسی است.
به عنوان مثال دختران در 8 سال و 9 ماه شمسی به سن بلوغ می رسند که حدوداً کلاس سوم ابتدایی و پسران در 14 سال و 7 ماه شمسی به سن بلوغ می رسند که حدواً کلاس اول دبیرستان هستند. در این خصوص پدران و مادران باید از زمان تولد که معمولا به شمسی است این مدت را اضافه کنند و آن روز، روز بلوغ فرزند آنهاست.
2. پدران و مادران، فرزندان خود را قبل از بلوغ به خواندن نماز و گرفتن روزه وادار و تشویق نمایند تا فرزندان به مراعات احکام اسلام عادت نمایند و آمادگی برای بجا آوردن آنها در موقع خود را داشته باشند.
همانطور که پیامبر اکرم (ص) فرمود : «فرزندان خود را در سن هفت سالگی به نماز خواندن عادت دهید.»
3. پدران و مادران بر اساس رسم و عاداتی که فعلا در بسیاری از مناطق معمول شده است اگر می خواهند برای فرزندانشان جشن تولد بگیرند این کار را تا سن بلوغ فرزندانشان ادامه بدهند، ولی بعد از رسیدن به سن بلوغ، جشن تولد را به جشن بلوغ (جشن عبادت و جشن تکلیف) مبدل سازند.
4. پدران و مادران و همچنین خود فرزندان سعی کنند که در موقع فرا رسیدن بلوغ سنی، بلوغ فکری و فرهنگی نیز پیدا کرده باشند (در برخوردهای خود تجدید نظر کنند.)

منبع : شیوه های رفتار با جوانان از منظر ولایت ـ احمد طهماسبی ـ ص 18
نوع مطلب : جوان و اجتماع، 
برچسب ها : جوان و بلوغ، بلوغ فکری و فرهنگی، توصیه های آیت الله، جشن تولد یا جشن بلوغ،
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

هدف، دفاع از نظام اسلامی و جمهوری اسلامی است در مقابله ی با یک حرکت همه جانبه ی متکی به زور و تزویر و پول و امکانات عظیم پیشرفته ی علمیِ رسانه ای. باید با این جریان شیطانیِ خطرناک مقابله شود.
امام خامنه ای

مدیر وبلاگ : از طایفه سلمان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :