تبلیغات
علی اكبرهای امام خامنه ای - مطالب مرداد 1390
 
علی اكبرهای امام خامنه ای
قل إنما أعظکم بواحدة أن تقوموا لله مثنی و فرادی
چهارشنبه 12 مرداد 1390 :: نویسنده : از طایفه سلمان

دوباره ماه رمضان و ماه بندگی خدا از راه رسید و مردم ا شور و شوق خاصی به استقبال آن رفتند و با آغوش باز پذیرای مهمانی خدا شدند و به دعوت الهی لبیک گفتند ... ولی در این بین عده ای از مردم بی توجه به ماه خدا ، دوباره به خوردن و آشامیدن و دهن کجی به احکام و دستورات الهی مشغولند و هنوز هم در حیوانیت به سر می برند و از زندگی دنیا چیزی جز خوردن و خوابیدن و این جور مسائل نفهمیده اند و اصلا معنای عبادت ، خلوت با خدا ، انس با ÷روردگار در قاموس لغات این افراد نمی گنجد و فکر می کنند همه چیز خلاصه می شود در این دنیا؛ غافل از اینکه این دنیا مانند پلی است که باید از روی آن گذشت وگرنه سرمایه ی عمر و جوانی خود را به راحتی از دست می دهیم.

اما عده ای از مردم هم قدر و منزلت این ماه را به خوبی درک کرده اند و با شرکت در نمازهای جماعات و جلسات قرآنی و محفل وعظ و سخنرانی به حداکثر استفاده از این ماه مشغولند و می خواهند یازده ماه کم کاری خود را در این ماه جبران کنند و خود را برای شبهای قدر و مقدرات یکساله ای که در آن نوشته می شود آماده شوند و خود را لایق بهترین ها کنند و ...

چه خوب می ود که این شور و شوق معنوی در کل ماه های سال پخش شود و سنگرهای الهی همیشه پررونق شود تا آن اتحاد و همدلی که سفارش قرآن و ائمه است جامه ی عمل بپوشاند.

ای کاش قدر این ماه را بدانیم که در این صورت لایق فیوضات معنوی می شویم و خداوند ما را اوج می دهد؛ ماهی که در آن دست و پای شیطان در غل و زنجیر است و حتی خواب و نفس کشیدن در آن هم عبادت به حساب می آید و این امتیاز و تخفیفی است که خداوند برای برترین و عزیزترین موجودات و خلیفه ی خود در روی زمین قرار داده است تا این انسان کمی خود را به صفات الهی نزدیک کند و واقعا ثابت کند که شایستگی بندگی ذات اقدس اله را داراست و بی حساب مسجود فرشتگان و مورد حسد ابلیس لعین قرار نگرفته است.

خدایا تو که ما را به این مهمانی دعوت کردی، خودت هم بهترین راه بهره بردن از آن را نشانمان بده تا بتوانیم حداکثر استفاده را از این ماه نورانی و پربرکت ببریم.

آمین یا رب العالمین. 

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
درباره وبلاگ

هدف، دفاع از نظام اسلامی و جمهوری اسلامی است در مقابله ی با یک حرکت همه جانبه ی متکی به زور و تزویر و پول و امکانات عظیم پیشرفته ی علمیِ رسانه ای. باید با این جریان شیطانیِ خطرناک مقابله شود.
امام خامنه ای

مدیر وبلاگ : از طایفه سلمان
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :